אפשר לשלוח ללוח המודעות בבקשה?

תרבות ופנאי • 1/5/2018 כניסותכבר חודשים שהילדים בשכונה אוספים קרשים ובעיקר מתרגשים ומחר זה קורה!
ל"ג בעומר הוא חג מלא שמחה לילדים – היציאה מן הבית אל המרחב, הקמת המדורה והכנת האוכל בצורה לא שיגרתית בתוכה. 
זו גם הזמנות לתרגל עצמאות לצד אחריות - ערכים חשובים בגישת מונטסורי.
כיצד נוכל לתרגל עצמאות מול האש? איך נוכל ללמד את הילד אחראיות בזמן יצירת המדורה?
הנה 3 רעיונות לל״ג בעומר:
1. משחקי אורך: בעת איסוף קרשים אפשר לתרגל גם את המילים ארוך/קצר. זה עוזר לחוש הראייה לפתח את חדות ההבחנה לאורך (תפיסת מימדים) וגם נוכל אחר כך לפתח שיחה על בטחון: את הקרשים הקצרים נכניס למדורה בהתחלה כך שהיא תבער בקלות, את הקרשים הארוכים נחלק לחברים ורק בהם נשים מרשמלו. 
2. תפיסת מרחק וחום: מה המרחק הבטוח מהמדורה? עד איפה הילדים יכולים להתקרב? לפני שאנחנו נותנים להם לשחק ולרוץ חופשיים בקרבת האש חשוב לדבר איתם על מרחק בטוח. בשיחה דברו איתם גם על חווית חום, כדי שחוש המישוש וחוש הראייה יעבדו יחד ויעזרו לילדים לדאוג לעצמם. המשחק: עומדים רחוק מהמדורה ומתקרבים צעד צעד (לאט לאט) למדורה. סופרים צעדים בקול רם עד שמרגישים חום. הראשון שמרגיש חום עוצר במקום ולא מתקרב יותר. כל הילדים/משפחה שמים לב שאחד עצר ומנצלים את ההזמנות לשאול את עצמם ״האם גם אני מרגיש פה חום?״ תדגישו את המרחק בין איפה שהראשון נעצר ואיפה המדורה. זה המקום ממנו רמת הזהירות עולה. תחליטו מה עושים עכשיו - מתקרבים לאט יותר? חייבים ליווי של מבוגר? אפשר לסמן את המקום הזה בעזרת ציור קו על הרצפה
3. כלי נגינה: אין יותר כיף מלנגן סביב המדורה. חוץ מלאכול, להשתולל ולאסוף קרשים, מזורה משמינה אותנו להיות יחד. הביאו כלי נגינה (תוף מרים, רעשנים) וחשבו על שירים מראש להם קצב פשוט. חלקו את כלי הנגינה ושבו סביב המדורה לשיר שירים יחד.
חג שמח ובטוח!