מכתב קצר לחברים לקראת ההצבעה הקרובה בעניין בי"כ אורתודוכסי ביישוב

מרינה • 19/12/2017 כניסות

קבצים מצורפים:

מכתב הסבר לקראת אסיפה


שלום לכולם

בחודש אוגוסט התקיימה אסיפה בעקבות בקשה של 20% מחברי האגודה במטרה להצביע על ההצעה הבאה: אישור עקרוני של בניית בי"כ אורתודוכסי בישוב חנתון ללא מימון מכספי התושבים= הקצאת קרקע ציבורית שהינו משאב במחסור

באסיפה עצמה הועלתה הצעה לסדר היום כי ההצעה שלשמה כונסה האסיפה תבוטל ולא תתקיים לגביה הצבעה.

הצבעה על ההצעה לביטול התקיימה באופן גלוי על ידי הרמת ידיים.

בעקבות אסיפה זו והתנהלותה פנינו מספר חברים לרשם האגודות השיתופיות ותיארנו את אשר ארע באסיפה, בעקבות הפניה התקיימה פגישה בה הסביר הרשם כי ההתנהלות באסיפה האחרונה לא הייתה תקינה וכי לא היה ניתן להסיר את ההצעה של המיעוט אשר ביקש לכנס את האסיפה מסדר היום, בנוסף היה צריך לאפשר הצבעה חשאית.

בעקבות ההחלטה הזו של הרשם תתקיים אסיפה נוספת ביום ראשון הקרוב ה-24.12, לא מדובר על ערעור על החלטת האסיפה האחרונה אלא קיום האסיפה כפי שהייתה צריכה להתקיים לכתחילה בעקבות רצון של 20% מהתושבים.

אנחנו סבורים כי למען ההגינות כלפי כולם וכדי לאפשר לכל אחד להצביע כמצפונו חשוב כי ההצבעה תהיה חשאית ולא באמצעות הרמת הידיים תוך כדי האסיפה.

חשוב לציין כי הבקשה לכתחילה לקיים את ההצבעה על ההצעה לא מתנגדת להקמת בי"כ אורתודוכסי ביישוב אלא מציעה שיוקם על קרקע ציבורית ישובית (שיכלה לשמש לדברים אחרים) ללא מימון התושבים!!! אלא תוך גיוס תרומות כמו בכל הקמת בית כנסת אחר בארץ.

מתוך תעדוף צרכים יישובי, נראה  כי יש צרכים דחופים יותר (מרפאה, חדר כושר, פיתוח שטחי ציבור, מגרש כדורגל וכד')  לקהילה ושם יושקעו הכספים של התושבים באמצעות מיסי הישוב.

 כיום בעקבות הסכם בין הישוב לקיבוץ יעמוד בית תמר לשימוש היישוב כולו!!! כמובן על פי התנאים שיקבעו לשימוש שוטף לצרכי אירועי תרבות ישובים

בי"כ בפיקוח משרד הדתות לא יוכל לשמש כמבנה רב תכליתי לכל הצרכים היישוביים מפאת הגדרתו.

כמו כן, מצורף מסמך קצת יותר מפורט מוזמנם לקרוא אותו.

 ישי, נטע, עפרי ומרינה