סוסים בחורשה - חווה טיפולית ובית ספר לרכיבה

עסקים בחנתון • 1/6/2017 כניסות

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטת טיפול באמצעות בעלי חיים המשלבת מרכיבים חינוכיים, פסיכולוגיים ושיקומיים באמצעות סוסים. קהל היעד של הרכיבה הטיפולית הואילדים, מתבגרים או מבוגרים בעלי לקויות או הפרעות רגשיות.

ליחס הנרקם עם בעל החיים תפקיד תמיכתי. חוויות הרכיבה הטיפולית מתורגמות לעולמות התוכן השונים בחייו של המטופל, כאשר המטרה היא השגת התפתחות במישור האישי והחברתי.

הטמעת התכנים הטיפוליים מושגת באמצעות מגע ישיר עם בעל החיים, טיפול בסוס, הדרכתו בביצוע תרגילים שונים ועבודה באורווה.

בזמן הרכיבה נוצר קשר בין הסוס, המטופל והמטפל, המאפשר למטופל לחוות חוויות חושיות-מוטוריות, רגשיות ותקשורתיות. המטופל יכול לחוות הצלחות, פחדיםוכישלונות, ולעבד אותם באופן חיובי בסביבה תומכת, לפתח מודעות עצמית ולקדם את הצמיחה האישית. גם השהות בסביבה פתוחה ובטבע תורמת ליצירת מרחב מתאים לחוויות אלו.

בחוות סוסים בחורשה אנו משלבים את הכנת הסוס, הטיפול בו, הרכיבה, השיחות עם המטופל ובני המשפחה כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

הסביבה הנעימה ומיקום החווה תורמים אף הם לשלווה הפנימית המאוד נחוצה כדי להגיע לתוצאות.

בית-ספר לרכיבה

בחוות סוסים בחורשה אנו מעבירים שיעורי רכיבה בסגנון מערבי - בית הספר נועד לרוכבים מתחילים. במסגרת השיעורים התלמידים יכירו את הסוסים, ילמדו איך לגשת אליהם, לטפל בהם ובסביבתם, יכינו את הסוס לרכיבה וילמדו לרכב עליו בבטחון ובשלווה. הרכיבה המערבית מבובססת על תקשורת רגועה בין הרוכב לסוס, תקשורת אשר בשלבי רכיבה מתקדמים לא תראה לעינו של הצופה מהצד.

בחווה שלנו אנו נכין אותך כך שתוכל/י לגשת אלל הסוס בבטחון ולרכב עליו בשלווה - באותה עת תלמדו לשמור על ערנות וללמוד את התנהגות הסוס בסביבות שונות ובמצבים שונים

http://horseshanaton.wixsite.com/horsesinhanaton