עדכונים לתחילת שבוע (27/05) - שיפוץ גני משחקים + הזמנת תושבים להצטרף לצח"י + טיפול בצרה שנקראת יתושים

מזכירות • 27/5/2018 כניסות

שלום לכולם,

 

מספר עדכונים:

 

1.      שיפוץ גני המשחקים

שיפוץ גני המשחקים יחל מחר (יום שני 28/05)  וימשך מספר ימים בגני הילדים בהם יתקיים השיפוץ לא ניתן יהיה לשחק עד סיום העבודות.

אנא סבלנותכם.

 

2.      צוות חירום וחוסן יישובי

בהמשך להתארגנות הראשונית שמחה לבשר כי הוקמו צוותים במגוון תחומים החשובים ליכולות שלנו כישוב להתמודד במצבי משבר הדורשים התארגנות ומענה מהיר.  קוראים לכל אחד ואחת מכם /מכן להצטרף ולקחת חלק באחד הצוותים. ככל שירבו השותפים יהיה קל יותר להתמודד במקרה הצורך שכן בסבירות גבוהה כנראה שרק חלק מסוים מכל הצוות יהיה בישוב בעת הצורך. מוזמנים לפנות לראשי הצוותים בכל מידע נוסף:

צוות לוגיסטיקה וכבאות ראש הצוות : עמית פרל  0523332485.

חשוב לציין בהקשר לצוות זה כי קורס חילוץ והצלה בסיסי (סע"ר) מתקיים בתאריכים 12-14/06 ממש לידינו (בשמשית)  ויש להירשם אליו מראש.

במקרה הצורך נתגבר עם הכשרה בסיסית לנושא הכבאות

צוות בטחון ראש צוות: שי פינצ'וק 0505068762

צוות זה צפוי לעבור במהלך יולי הכשרות המתאימות ליעודו.

צוות חוסן קהילתי יפגש בתחילת יוני. עד להתארגנות הצוות וקביעת ראש צוות - המעוניינים להצטרף מוזמנים לפנות לחן ברזילי רכזת הקהילה

צוות רפואה ראש הצוות: רון האס 0549911239 .

הצוות קיים ופעיל ומזמין מצטרפים נוספים (כולל חובשים קרביים, מגישי עזרה ראשונה, מתנדבי מד"א ( גם נוער) . בזמן אמת, אנשים העובדים בבתי חולים, מרפאות וכדומה יקראו להתייצב במקום עבודתם ויהיה צורך בגיבוי בבית.

צוות דוברות ראש הצוות: ניר טיסר 0528313507

מחפשים אנשים שיש להם ניסיון בקשרים עם התקשורת וביכולות ניסוח וביטוי.

כמו כן, תושבים המוכנים לסייע באיסוף מידע נדרש לצח"י (הן ברמת אוכלוסיית התושבים והן ברמת מיקומים ומיפוי השטח) מוזמנים לפנות במייל ל:

Hanaton.mk@gmail.com .כל עזרה תתקבל בברכה.

 

3.      טיפול בצרה שנקראת יתושים

התקבלו מספר פניות בנושא בעיית היתושים ולכן מבקשת להבהיר שמאחר ויתושים עפים באוויר הפתוח אין פתרון הדברה מוחלט ליתושים ( ריסוס מקומי באזור מסוים יקטול את היתושים שנמצאים במקום באותו רגע נתון אך הדבר לא ימנע מאחרים להגיע למקום לאחר שעה...).

הפתרון הוא מניעתי :  יש לאתר מקורות מים עומדים כגון: אדניות עציצים, כלי נוי שנמצאים בחצר והתמלאו ממי גשם או מהשקייה של הגינה, שלוליות ועוד מקורות מים עומדים, לבעלי גינה במיוחד עם מערכות השקייה אוטומטיות, יש לבדוק שהאדמה לא לחה יותר מידי וכי הכיוון של זמן ההשקיה ארוך מידי, ואז יש ליתושים את כל התנאים לבצע דגירה אצלכם בחצר, בגינה, על דשא ועוד, חשוב להשקות את הגינה בצורה מבוקרת.  אם אתם נתקלים במקורות מים עומדים במרחב הציבורי עדכנו אותנו ונטפל בהתאם.

 

שיהיה שבוע טוב,

עינת