עדכונים כלליים 26/06

(26/06/2019 19:06)

שלום חברים,

מספר עדכונים לקראת סוף השבוע...

אתר אינטרנט ישובי חדש !

ביום ראשון הקרוב 30/06 אנו צפויים לעבור לאתר האינטרנט היישובי החדש...

לאתר החדש ישנה אפליקציה ייעודית ידידותית (מומלץ מאוד מאוד להוריד אותה לנייד)

האתר מאפשר בין היתר: פתיחת קריאות שירות לנושאים הדורשים טיפול בישוב (בצירוף צלומים אם יש צורך) , ספר טלפונים יישובי, רישום בלוחות עסקים ובלוחות מודעות שמתפרסמים גם בישובים אחרים, מידע לגבי שעות פתיחה, מידע לגבי התנהלות בזמן חירום , לוח אירועים מעודכן ועוד ועוד...

כל תושב יוכל להגדיר לעצמו את הפרמטרים האישיים שלו לפי רצונותיו ( תדירות העדכונים,פרטים שיופיעו בספר הטלפונים,האם לפרסם/ לא לפרסם את יום ההולדת באתר וכו'..).

תושבים שיהיו מעוניינים לפרסם הודעה שתשלח לכלל הישוב בריכוז ההודעות היומי (כפי שנעשה כיום) יוכלו להמשיך ולעשות זאת על ידי פרסום ההודעה בפורום האתר.

במהלך השבועות הקרובים נעדכן מדי פעם על פונקציות ואפשרויות שונות באתר החדש ודרך השימוש בהם, למרות שתמיד ניתן להיכנס, לבדוק ולהתנסות באופן עצמאי...

עם המעבר לאתר החדש יקבל כל תושב שרשום במערכת הודעה לדוא"ל שלו. ההודעה תכלול את שם המשתמש והסיסמא האישית לכניסה (כמובן שהפרטים ניתנים לשינוי לאחר הכניסה הראשונה)...

 

פינוי פסולת גושית

פינוי הפסולת הגושית השבוע עבר בהצלחה ( היו 2 מקומות שהנהג פיספס אך הגיע למחרת ופינה), תודה רבה לכלל התושבים על שיתוף הפעולה.

כמו כן מעדכון שקבלנו מאחד התושבים- הפסולת שעליה דווחנו אתמול שהושלכה באתר המיחזור הושלכה לשם על ידי אנשים שהגיעו בטנדר מחוץ לישוב. אנו ננסה לאתרם על ידי המצלמות, אך עזרתכם בהחלט נדרשת - מבקשת לגלות עירנות ואם אתם רואים אנשים המשליכים פסולת אנא דווחו למזכירות עם כמה שיותר פרטים...

 

מתזכרת שלאזורי הפחים יש להשליך את הפסולת הגושית הגדולה רק במועדים שיפורסמו.

מועד הפינוי הבא : יום ראשון 07/07 , הוצאת הפסולת במוצאי שבת שקודמים לתאריך.

 

פינות הגזם

ויקטור סידר השבוע את פינת הגזם באזור המיחזור  – תודה רבה !

זוהי הפינה המחודשת הנוספת שמצטרפת לפינה אותה סידר ויקטור בפינת רחובות האגם ויובל.

מבקשת לתזכר - לפינות הגזם יש להשליך גזם צמחים בלבד, אין להשליך פסולת גושית אחרת. הסיבה לכך היא שאת מצבור הגזם שנאסף גורסים אחת לתקופה על יד מכונה יעודית, אם ישנה פסולת פלסטיק או כל פסולת אחרת המכונה או שגורסת אותה ביחד עם הגזם (ואז אנו מקבלים פיסות ניילון בתוך הרסק גזם – דבר שאינו טוב לסביבה) או שהמכונה נתקעת (כאשר מדובר במוצרים גדולים יותר)

כמו כן, חשוב להשליך את הגזם בתוך המתחם שהוגדר לכך, הוא מספיק גדול ואין סיבה להשליך מחוצה לו...

 

לצפיה בדו"ח הפחים הכתומים בחנתון לחצו כאן

 

אנא הקפידו לשמור על כללים אלו ועזרו לנו לשמור על חנתון נקייה, מסודרת ומטופחת

 

בריכה

לחצו כאן לשעות פתיחת הבריכה בחודשים יולי ואוגוסט 

אנא הקפידו על כללי ההתנהגות למען הנאת כולם...

 

שתילות חדשות

פרויקט השתילות ברחבי הקיבוץ שבוצע על ידי קבלן הקיבוץ הסתיים. משמח את הלב לראות כל יום אחר צהרים את מפגש המשפחות שנהנות מהדשא שנשתל.. במקביל בוצעה גם שתילת עצים בשצ"פ שביל הנחש  ובהמשך המטרה היא להתקין תאורה שתאיר את הדרך במקום.

ולחובבי הטבע מבינכם...עופר בנימין קבלן הגינון שביצע את העבודות בקיבוץ הוא גם צלם מחונן חובב צילומי טבע וחיות ושיתף אותנו במספר צילומים שצילם בחנתון :

עורב המאכיל את גוזל הקוקיה שהתנחלה לה בקינו

העורב והקוקיה 2

נקר המנקר באחד העצים...

ונקר המציץ מחור העץ 

אולי בטיול הבא ברחבי הישוב תצליחו גם אתם לאתר את הציפורים.. 

 

אתר העתיקות סמוך לצומת יפתחאל

ביום שני האחרון התקיים מפגש משותף של נציגי רשות העתיקות, אייל בצר ראש המועצה, נציגי מועצה נוספים ונציגים מהישוב במטרה לבדוק כיצד ניתן בכוחות משותפים לשמר את האתר ולאמצו על ידי הישוב וזאת למרות מחלף יפתחאל החדש שאמור להיבנות באזור.

באתר התגלו ממצאים ארכיאולוגיים מרתקים של מצודה מהתקופה הרומית והביזנטית שחשיבותם רבה להבנת אורח החיים בעמק בתקופות קדומות אלו...

מבקשת להודות לנציגי הישוב שהגיעו, נמשיך ונעדכן את כלל התושבים לגבי התהליך והדרך שבה תושבי הישוב יוכלו להתגייס ולהיות שותפים...

לתצלום מהאתר לחצו כאן

 

דו"ח ועדת בקורת לשנת 2018

מבקשת להודות לחברי ועדת הביקורת – יובל ואקנין – יו"ר , נטע גולד ואימרי להב על הכנת הדו"ח. 

לעיון בדו"ח לחצו כאן

 

אמפי

העדכון האחרון מתחילת השבוע : לא התקבלו כל אישורי החפירה. חסרים אישורי בזק, חח"י ורשות העתיקות... עם קבלת כל האישורים יחלו העבודות בשטח.

 

בית הכנסת

בקשת היתר הבניה הוגשה כמו גם מסמכים נלווים ( אישור נגישות, אישור בזק, אישור חח"י, הסכם מעבדה, אישור הג"א וכו'). ממתינים לטופס הדרישות הנוספות מהועדה המקומית והטיפול ימשך בהתאם.

 

חדר המוסיקה

שיפוצי חדר המוסיקה הסתיימו – תודה רבה לויקטור על העזרה.  ותודות לצוות המתנדב שמוביל את הפרויקט – לימור חלפון, אורן ודגנית לוינסון ורומן וטין. דוא"ל נפרד נשלח לגבי מידע כללי ואופן ההרשמה להרכבים.  מקווה שביום העצמאות הבא נהנה כולנו מהופעת התוצרת המקומית שלנו..

 

חניות וכלבים

נושא החניות במקומות אסורים, הכלבים המשוחררים וצואת הכלבים ברחבי הישוב ממשיך להטריד תושבים רבים ולהוות לא רק מפגע באיכות החיים אלא ובעיקר מפגע בטיחותי.  בעלי הרכבים החונים במקומות אסורים ובעלי הכלבים (הן אלו שמשחררים את כלביהם והן אלו שלא דואגים לאסוף את הצואה אחריהם) – אנא גלו אמפטיה לתושבים האחרים הגרים אתכם בקהילה והתחשבו גם בהם -  כל מה שצריך זה לכבד את החוק !

 

ולסיום, להורים מבינכם...

החופש הגדול – לחלק כבר התחיל ולחלק מתחיל בשבוע הבא...

החופשה הגדולה לפנינו,  ולצד ההנאות שבחופש,  לעיתים החופשה מהווה כר פורה להתנהגויות שיכולות להעמיד את ילדינו בסיכון. השעמום וחוסר המסגרת בחלקים מן החופשה מביאים איתם תחושה שהגבולות נפרצים, דבר שעלול להתפתח לתופעות של וונדליזם,  שתייה מופרזת ולעיתים אף עישון סמים בקרב הנוער שלנו.  בתקופה זאת , יותר מתמיד חלה עלינו האחריות כהורים לשים לב יותר לילדינו ולהכין אותם לפיתויים המחכים להם בחוץ.

לפניכם מספר עצות לקיץ בטוח יותר שהוציאה הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול
* שבו עם ילדיכם ודברו איתם על ההשלכות של שתיית אלכוהול מופרזת ועל הסכנות בשימוש בסמים. הביעו עמדה ברורה השוללת התנהגויות המסכנות אותם כגון אלה והיגררות לקטטות והשחתת רכוש. עם זאת הדגישו כי אתם תמיד נמצאים בשבילם, בכל שעה של היום והלילה.
* עודדו את ילדיכם למצוא לעצמם תעסוקה חיובית ואף עבודה רווחית (אם הם בגיל המתאים), בעזרתה הם יוכלו לממן את תוכניות הבילוי שלהם.
 אל תחששו ותהיו מעורבים, תדרשו לדעת לאן יוצאים? עם מי? מה התוכניות שלהם* 
עודדו את ילדיכם לקחת אחריות על הבחירות שלהם, חשוב מאוד להתפתחות האישית שלהם ולהגדרת הזהות הבוגרת שלהם.

 

מאחלת לכולכם קיץ נעים ובטוח,

עינת

מזג האויר בחנתון | מנהל אתר |  צרו קשר

הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים