עדכונים לקהילה משולחנה של רכזת הקהילה - אורלי ברזל

קהילה, תרבות ואירועים (28/11/2019 09:34)

דף ידע יישובי – 28.11.19, ל' חשוון תש"פ

 משולחנה של רכזת הקהילה – אורלי ברזל

חינוך חברתי קהילתי

צהרון יישובי - הצהרון הולך ונכנס לשגרה חיובית. הקשרים בין הילדים מתפתחים ומתגוונים והאווירה נעימה בדרך כלל. בימי שלישי התחילו להגיע אלינו שלושה מכיניסטים. הם מביאים את עצמם עם אנרגיות טובות לשמחת כולם. חלק גדול מהפעילויות בצהרון מועברות על ידי הילדים. זה התחיל מבנות כיתה ג' שמתמידות בהעברת פעילות בימי ראשון, והדביק הרבה ילדים ברצון להעביר פעילות בצהרון. אנחנו משתדלים לתמוך בזה ולאפשר לכמה שיותר ילדים להתנסות בהעברת פעילות.  עומר טיסר מכיתה ז' התחיל להתנדב בצהרון בימי ראשון. אתמול הוא עשה עם הילדים ניסוי מקסים על משקל סגולי של חומרים ודחיית מים. הוא נתן להם להתנסות והסביר בשקט ובבהירות. מצורפות תמונות מהניסוי. תודה לעומר המקסים. הילדים מאוד נהנו!

תנועות הנוער -  בחודש האחרון נכנסנו לתקופת שגרה שלאחר החגים. בתנועה המדריכים התמקדו בנושא "הקבוצה", הגיבוש שלה והכרת המדריך את החניכים ולהפך. כידוע לכם ימי שלישי הם ימי תנועה של שתי התנועות הקיימות בחנתון וכיף לראות את הפעילות המיוחדת ביום זה.

תרבות – יוזמות מקומיות

לאחרונה התקיימו מספר אירועים שכל כולם פרי יוזמה של תושבים מהיישוב.

  1. ב 10.11 התכנסנו במועדון בחנתון לערב זיכרון לאירועי האלימות כנגד יהודי גרמניה ב"ליל הבדולח". צפינו בסרט הגרמני "מבוך השקרים" שמציג את הפעילות הענפה של חבורת פרקליטים צעירים תחת חסותו של הפרקליט היהודי פריץ באואר שהוביל בין היתר ללכידתו של אדולף אייכמן בידי המוסד הישראלי. הצופים/ות הופתעו לגלות את תופעת הדחקת השואה בחברה הגרמנית ואילו מאמצים נדרשו כדי להוביל פושעים נאצים לדין. סיימנו את הערב בדיון על משמעות זיכרון השואה עבורנו ועד כמה הזיכרון איננו מובן מאליו ויש צורך חשוב לעסוק בשואה ובמשמעותה עבורנו היום. תודה רבה לאלעד על היוזמה וההרצאה
  2. ב 24.11.19 התקיים אירוע לציון חג הסיגד. חג הסיגד הינו חג כיסופים וכמיהה לארץ ישראל של הקהילה האתיופית. באירוע הרצה מוגס אסנקאו שסיפר את נקודת מבטו על החוויה החברתית, המשברים וההצלחות של יוצאי אתיופיה בישראל. להרצאה הוזמנו גם חניכי המכינה והאירוע היה מעורר השראה. תודה רבה לחובב בשן על דחיפת האירוע ועל העזרה בארגונו

תרבות – בימים הקרובים

  1. היום בערב יתקיים מופע סטנדאפ לנוער בחנתון. האירוע מובל על ידי גלי לוי רכזת הנוער ביישוב ואליו מוזמנים כל בני ובנות הנוער ביישוב. מחכים לכם! אנא עודדו את ילדכם להגיע!.
  2. בשישי הקרוב יתקיים אירוע חנוכת חדר המוסיקה עליו עומלים ומתנדבים צוות גדול מהיישוב. זה הזמן להודות להם על הזמן וההשקעה הרבה ביצירת פעילות משמעותית לילדים שלנו. חברי הצוות הם: לימור חלפון, אורן ודגנית לוינסון. תודה רבה ויישר כוח על רוח ההתנדבות

ומה צופן לנו העתיד...

המשך אירועים קהילתיים, זמן מפגש בין אנשים והרבה זמן ביחד.

  1. אירוע "בום אלכוהולי" בחנתון – כחלק מחדש מודעות למניעת סמים ואלכוהול במועצה, מתארגנת גם פעילות כאן בחנתון. האירוע יתקיים בתאריך 12.12.19. האירוע ייערך במועדון נוער, ויכלול את כל שכבות הגיל בחלוקה ובהתאמה לנושא. – פרטים בקרוב
  2. 22.12.19 – נר ראשון של חנוכה – חנתון חוגגת 35 שנים – ערב סיפורים מרתק
  3. 29.12.19 – נר אחרון של חנוכה – אירוע לילדים וילדות לחנוכה (הצגה "מושלמת" + הפעלות יצירה לחנוכה + הדלקת נרות וחלוקת סופגניות). המופע מתקיים בתמיכת משרד התרבות והספורט והמועצה האיזורית עמק יזרעאל).

זמן להתנדבות (רגע של נחת...)

ג'ודי גריי יוזמת, ואני מפרסת - השנה, אני מעוניינת לקדם שני תחומים כאן בחנתון: הגדלת הפעילות הבין-דורית וגם לעזור לאנשים למצוא הזדמנויות בהתנדבותיות משמעותיות ביישוב.

ההזדמנויות כוללות:

1) השתתפות בקבלת שבת, טקס ראש חודש או קבלת חג ולשתף את הילדים בחוויה מיוחדת מהילדות או לקרוא סיפור או ללמד שיר, וכו'. (באופן חד-פעמי או כל שבוע או חודש או חג)

2) לעשות "שעת סיפור" לילדי גן בספריית ילדים בבוקר (חד-פעמי או כל שבוע או כל חודש, תלוי בזמן הפנוי ונכונות להתנדב)

3) לחלוק את המומחיות והכישרונות שלך בנגרות, גינון, עשיית נייר , תאטרון בובות, סריגה, תפירה, פיסול, אפיה, ועוד. (באופן חד פעמי, שבועי, חודשי או מתי שאפשר.)

 בקיצור, ישנן הזדמנויות רבות לתרום ולבנות קשרים עם הדור הצעיר. תחשוב על מה מתאים לך. אשמח לשוחח אייתך על אפשרויות ולחבר אותך לצוות "ניצני חנתון".

תודה רבה לג'ודי גריי על ההתנדבות הרבה והעשייה הרבה למען קהילת חנתון

המשך חודש נעים, חורף חמים לכולם ורק בריאות

אורלי ברזל

רכזת קהילה

יישוב חנתון

 

תמונות מצורפות להודעה זו:

מסמכים מצורפים להודעה זו: