דף מידע לתושבים - משולחנה של רכזת הקהילה 30.12.19

קהילה, תרבות ואירועים (30/12/2019 09:23)
פרסום יום האשה במועצה.jpg

דף ידע יישובי – 30.12.19, ב' טבת תש"פ

 משולחנה של רכזת הקהילה – אורלי ברזל

חינוך חברתי קהילתי

צהרון יישובי – הצהרון בתקופה האחרונה התכנס לאווירת חורף וחג החנוכה. במהלך החנוכה זכו הילדים לשעה נוספת מצד צוות הצהרון דבר שאיפשר פעילות נוספת ומגוונת של יצירה והפעלה. חלק מהפעילויות שהיו במהלך החג: ניסוי מראות עם עומר טיסר, ניסוי קסם עם נרות, הכנת עוגיות, יצירה של קישוט נרות עם שעווה רכה, אהיל לנר, פעילות עם מועדון 50+ במשחקי קופסא והדלקת נרות. תודה גדולה לג'ודי וסטיב גריי שהגיעו לחגוג איתנו את חג החנוכה וללמד את הילדים שיר.

נוער חנתון -  חודש דצבמבר אופיין בהרבה מאד פעילויות לנוער הן במסגרת מועדון פתוח והן במסגרת תנועות הנוער בחנתון:

 1. בסופ"ש של 13-14.12 ניערך בחנתון שבתון סניפי של תנועת נוע"ם. בשבתון הזה היו חניכים מכל הגילאים והייתה פעילות גדולה ויפה. השבתון הסתיים בהבדלה יחד עם ההורים ונראה ונשמע כי היה שבתון מוצלח, מאורגן ונעים לכל מי שהשתתף. זאת הזדמנות נהדרת להודות לצוות ההדרכה המסור של נוע"ם וכמובן ליולי הרכזת שעושים הרבה מאד  לטובת והצלחת הסניף.
 2. באותו סופ"ש בדיוק נהנו 12 ילדים משכבת ז'-חז של היישוב בטיול מועצתי לדרום. הטיול ניערך ביחד על כל המועצה והילדים טיילו בנחל פרס ונחל צפית. התחזיות לפני שהעלו חשש, לא גרמו לטיול להיות פחות ממולפא. הילדים חזרו הביתה מלאי חוויות וציפייה להמשך הפעילות. תודה לצוות ההדרכה המסור ולגלי לוי רכזת הנוער של היישוב על התמיכה והובלת הטיול.
 3. בסוף נובמבר ניערך במועדון נוער סטאנדאפ עבור נוער חנתון. לאירוע הגיעו כ -55 בני נוער שנהנו ממופע (אפילו משניים) סטנדאפ. המופע הוזמן על מנת לקיים פעילות גדולה לכלל בני הנוער בייישוב. תודה ליואב לוינסון על העזרה בהגברה ולכל הנוער שעזר בהקמה ובפירוק של האירוע.
 4. ב 12.12.19 נערכה פעילות במסגרת "בום אלכוהולי – שבוע מודעות לשימוש בסמים ואלכוהול" במועצה. הפעילות כללה קופסאות בריחה ושיח על הנושא. את הפעילות העביר מדריך מקצועי. בפעילות השתתפו ילדי כיתות ט' שאמרו שהייתה פעילות משמעותית מאד.

תרבות – מהנעשה בחנתון?!

חודש דצמבר היה חודש של אור וקהילתיות.

ב 22.12.19 התקיים בחנתון אירוע יומולדת 35 שנה ליישוב. אירוע שהתחיל בהכנות עוד הרבה לפניי, ועירב הרבה מאד אנשים מהקהילה התכנס לערב אחד שבו סופרו סיפורים שונים מתקופות שונות של היישוב. הערב היה נעים מאד. תודה לכל המארגנים והמארגנות ושנזכה לעוד שנים משותפות.

ב 29.12.19 ציינו את חג החנוכה בהצגת ילדים (וגם קצת למבוגרים), מדהימה של תיאטרון המטמון. בסיום הערב אכלנו סופגניות ונהננו מפעילות יצירה. תודה לךבנות כיתה ט' על העזרה בהפעלת התחנות. תודה רבה לקינן קרני והבנות על הדלקת הנרות ותודה לכל מי שבה לחגוג איתנו את החג.

קהילה – מה נעשה בחנתון?!

ב 10.12.19 נערכה פגישה של מטה מועצת עמק יזרעאל עם מטה יישוב חנתון. הפגישה נערכה בבית תמ"ר שם עלו נקודות ואתגרים שחנתון מתמקדת בהם לאחרונה. אייל בצר, ראש המועצה, הציג את מבנה המועצה ולאחר מכן נערך דיון סביב השולחן על הנקודות הבוערות.

קהילה – יוזמות מקומיות ומרגשות מאד

אין כמו יוזמות מקומיות לחמם את הלב... מציגה רק שתיים מהיוזמות, למרות שיש עוד הרבה.

 1. במסגרת שנת מצווה, בחרו ההורים וילדיהם לערוך הדלקת נרות רב דורית. ילדי שנת מצוות התחלקו לקבוצות וכמעט מדי ערב הדליקו נרות עם חברי היישוב המבוגרים יותר. הילדים שמעו סיפורים מותיקים, נהנו מחברה טובה ובעיקר יצרו קשר בין הקהילה. הפרויקט נחל הצלחה רבה ונראה כי כל השותפים נהנו מאד.
 2. בהובלתה של שירה גורה וביוזמתה – ייערך ביום חמישי הקרוב הופעה של הצמד יונינה. שירה לקחה על עצמה לארגן את האירוע ועל כן מגיעה לה תודה רבה. איזה כיף שבעזרת אנשים כמו שירה מגיעים אלינו הופעות טובות ואיכותיות.

נוער, תרבות וקהילה – בימים הקרובים

 1. בשלישי הקרוב נערוך "יום המדריך" ונציין את צוות ההדרכה של תנועות הנוער. ההעורים יביאו ארוחת ערב ויתנו ברכות למדריכים אשר מובילים את החניכים בפעילות הנוער. הדבר הוא הפתעה לצוות ההדרכה ומשמח לראות את ההתגייסות של כלל הקהילה.
 2. המועצה האיזורית פותחת מספר קורסים המיועדים לבני נוער. מצרפת למייל הזה פרסום של המועצה. מוזמנים לראות אם אחד מהקורסים מעניין את ילדכם או ילדתכם.
 3. המועצה האיזורית מוציאה קול קורא ליום האישה. גם הוא מצורף למייל. מוזמנות לקרוא ולראות האם מתאים לכן להשתתף.

ומה צופן לנו העתיד...

המשך אירועים קהילתיים, זמן מפגש בין אנשים והרבה זמן ביחד.

 1. אמצע ינואר – פעילות טו בשבט של מערכת הגיל הרך. במהלך השבוע שקודם לאירוע תתקיים הכנת מיצג לכבוד 35 שנה לחנתון.
 2. התחלת עבודה על פורים! מי שמעוניין לקחת חלק בתכנון של מסיבת פורים למבוגרים, מוזמן ליצור איתי שר על מנת שנתחיל לעבוד מראש. זה יעזור לנו להרים מסיבה לפחות טובה כמו זאת של שנה שעברה.

מסמכים מצורפים להודעה זו: