עידכוני קורונה 16.03.2020

ריכוז הודעות צחי בנושא נגיף הקורונה (16/03/2020 19:19)

עידכוני קורונה - 16.03.2020

תושבים יקרים,
מקווים שכולכם מתחילים להתרגל לשגרת החירום שנכפתה עלינו, ומקווים שזה יסתיים במהרה ובבריאות של כולנו.
עד אז...
א. שמירה על בידוד : 
אנו רוצים שוב להדגיש את חשיבות השמירה על בידוד לפי הנחיות משרד הבריאות. כפי שרשמנו כבר בקיבוץ יפעת לדוגמא זוג אובחן כחולה בקורונה, אך מכיוון שהיה בבידוד האירוע היה נקודתי. 
לעומת זאת ניקח כדוגמא את אחד הישובים בסביבה שחולה בקורונה היתה במסיבת פורים בישוב וחצי ישוב נכנס כעת לבידוד. 
תושבים מתלוננים כי אנשים שאמורים להיות בבידוד אינם שומרים על הכללים. ברור לנו שהבידוד הוא סיטואציה לא פשוטה. אנו רוצים לסייע. אנא, במדה ואתם נתקלים בקושי, צריכים עזרה - פנו לצוות חוסן קהילתי. אם אתם נכנסים לבידוד - עדכנו את ג'ודי גריי  (חוסן קהילתי) או את שי בן שטרית (יור צחי). מצרף למטה את אנשי הקשר.

ב. חינוך : פגישת צוותי החינוך בישוב התקיימה בראשון בערב. מכיוון שלא ניתן לקיים פעילות בלתי פורמאלית מטעם הישוב הכוללת מפגשים וכו, הצוותים ייזמו משימות משותפות ומגבשות לקבוצות הגיל השונות. תודה על היוזמה! 

ג. תרבות וקהילה : מצבי משבר שכאלה טומנים בחובם הזדמנות בלתי רגילה ליצירתיות, צחוק, סרטי וידאו קהילתיים מגניבים וחומר מגבש שייזכר וישמר לדיראון עולם. מי שרוח שמחה ויצירתית זורמת בעורקיו ורוצה לעזור להפוך את הלימון ללימונדה - מוזמן לפנות לאורלי ברזל, הרכזת החברתית

ד. חוסן קהילתי : גם צוות חוסן קהילתי נפגש ביום ראשון, מצרף מכתב לקהילה. נא לקרוא.

ה. חוסן כלכלי : זוהי תקופה מאד לא פשוטה. רבים מאבדים את מקור ההכנסה שלהם, יוצאים לחל"ת ובאופן כללי נמצאים באי ודאות גדולה. 
למי שלא שם לב - המועצה מאפשרת לדחות את תשלומי הארנונה עקב המצב. 
אני מצרף מסמך שנשלח מהמועצה בנוגע לזכויות בימי קורונה.

ו. תקשורת : אם אתם קוראים את ההודעה הזו - אתם חלק מקבוצת דיוור צחי, או מקבלים את המייל הישובי. הוספנו כפתור ייעודי לעידכוני קורונה באפלקציה הישובית meydata, שם נרכז את כל ההודעות בנושא. מי שמשעמם לו - תמיד יכול להיכנס ולהתענג על ההודעות המרתקות שלנו.

ו. צוות צח"י רפואה מבקש להדגיש כי תפקידו איננו להחליף את מערכת הבריאות הפורמלית. חברי הצוות נמצאים תחת עומס רב ומבקשים את הבנתכם בנושא. מי שיש לו בעיה בריאותית מתבקש ליצור קשר עם המרפאה. כזכור אם יש חום, שיעולים, צינון - אין לגשת למרפאה. אלא ליצור קשר טלפוני. בכל מקרה יש להישאר בבית יומיים לאחר ירידת החום ותום התסמינים.

ז. תיקון טעות מההודעה האחרונה : יור צח"י לוגיסטיקה הוא יאיר אבוטבול ולא שרון אהרון, אבל גם שרון בצוות ותורם הרבה. תודה לשרון, ליאיר ולכל שאר צוותי הצח"י!

זהו להערב. 
שנהיה כולנו בריאים,
ניר - 
דוברות צח"י

מזג האויר בחנתון | מנהל אתר |  צרו קשר

הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים